Ingredients

Wheat germ

جوانه گندم در درمان ريزش مو و ناراحتي‌هاي پوستي و شادابي پوست موثر است. جوانه گندم سرشار از ويتامين‌ها و Read More

Peppermint

نعناع فلفلي گونه ای از نعناع است که از هزاران سال قبل به عنوان یک گیاه دارویی شناخته می شده Read More

Sage

مریم گلی گیاهی با قدمت بسیار طولانی است و در حدود ۱٠٠٠ سال پیش به وجود این گیاه پی برده و Read More

Saw Palmetto

ساوپالميتو عصاره گياهي به نام Saw Palmetto یا سابال است. میوه خشک شده نخل کوتاه آمریکایی است. این گیاه سالیان Read More

aloevera

آلوئه ورا گیاه آلوئه ورا سابقه ای بسیار طولانی و درخشان دارد. نام آلوئه ورا در لغت به معنای "ماده Read More

Nettle

گزنه گیاهی است که از دوران ما قبل تاریخ نیز وجود داشته و مردم آن زمان از آن برای تغذیه Read More

Argan

روغن آرگان حاوی مقادیر بالایی ویتامین E است موجب ترمیم سلول های پوست، الاستیک شدن و صاف و براق شدن Read More

Calendula

حاوی فلاونوئیدهایی مانند آپی ژنین است که با مهار فسفولیپاز A2، مانع از رهاسازی اسید آراشیدونیک از غشای سلولی شده Read More

Jojoba oil

روغن جوجوبا از دانه های گیاهی که در مناطق صحرایی بین آمریکا و مکزیک می روید استخراج می شود. شکل Read More

Rosemary

رزماری، یا اکلیل کوهی، گیاهی چند ساله، معطر و از خانواده نعنائیان است که برگ‌های سوزنی شکل و همیشه سبز Read More
 • 1

Frequently Asked Questions

 • آیا محصول آنتی پسو برای درمان بیماری صدفک نیز مناسب است؟

  بله صدفک نام دیگر این بیماری است.
 • آیا شامپوهای ضد ریزش سریتا ریزش مو آندروژنیک (ارثی) را درمان می کند؟

  بله این محصول با داشتن ماده موثره هایی که منجر به مهار آنزیم 5 آلفا ردوکتاز می شود در جلوگیری از ریزش موی اندروژنیک موثر است.
 • چه زمانی پس از کاشت مو می توان از این شامپو استفاده کرد؟

  از زمانی که پزشک مربوط اجازه استحمام را داد می توان از این محصول استفاده کرد.
 • آیا تونیک T1 بهتر است یا شامپو ضد شوره سریتا ؟

  تونیک با خاصیت جذب بسیار سریع و آیان تری که دارد مورد توجه است و شامپو به علت وجود ترکیبات رطوبت رسان، ضد قارچ و مهار کننده چربی سر، شوینده بسیار مناسبی برای افراد مبتلا به شوره است. هر دو محصول اگر به صورت جداگانه هم مصرف شود مناسب درمان شوره است اما استفاده هر دو در کنار هم تاثیر بسیار بیشتر و سریع تری دارد.
 • آیا سرم کراتین باعث چربی می شود؟

  خیر. پایه ی سرم کراتین سیلیکون است که باعث ایجاد چربی سر نمی شود.
 • آیا برای رویش مژه هایی که بعد از کاشت از دست داده ایم مناسب است؟

  بله. باعث رویش مجدد مژه های از دست رفته شده و مژه های مجدد رویش یافته دارای استحکام و ضخامت بیشتری خواهند بود
 • سوالات بیشتر

 • 1
Salon Benefits

products


 • cerita caffeine shampoo


 • For Men)Cerita Shampoo3 × 1


 • Cerita promin shampoo


 • Cerita promin tonic

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 
 

 

؛ بلکه به انتقال اطلاعات حسی نیز کمک می کند و باعث تمایز جنسیت می شود. شناخت ساختار مو می تواند کمک بسیاری به تقویت و بهبود حالت موها کند. در این مطلب ساختار تقریبا کاملی از مو توضیح داده خواهد شد.در ابتدا جالب است بدانید همه فولیکول های مو در هفته بیست و دوم در دوران جنینی شکل می گیرند. در این مرحله از زندگی حدود پنج میلیون فولیکول مو در سطح بدن وجود دارد. که حدود یک میلیون آنها روی سر هستند  که از این بین حدود هزار فولیکول مو روی پوست سر قرار دارند. باید توجه داشت که این تعداد بیشترین فولیکول هایی است که یک فرد در دوره زندگی دارد و فولیکول های جدید مو در هیچ دوران زندگی ایجاد نمی شوند. همه افراد متوجه شده اند که حجم و تراکم موهای آنها  در طول زندگی از کودکی تا بزرگسالی کاهش می یابد که این امر به دلیل گسترش سطح پوست سر ما همزمان با رشد ما است.  

ساختار مو تقریبا در تمام نقاط بدن به یک شکل است در ادامه ساختار مو را بررسی می کنیم.

ساختار مو:

مو دو ساختار متمایز دارد، یک بخش فولیکول مو است که در پوست سر قرار گرفته و قسمت دوم، قسمت مو است که بر روی سر قابل مشاهده است. فولیکول مو یک ساختار تونل مانند اپیدرم است که به سمت درم (لایه دوم پوست) گسترش پیدا کرده است. مو ساختار چند لایه دارد که هر کدام عملکرد مجزایی دارند.


قسمت پایین فولیکول، پاپیلا نام دارد که حاوی عروق و مویرگهای خونی کوچک است که به سلول ها غذارسانی می کنند. قسمت زنده مو، قسمت پایین مو اطراف پاپیلا است که بالب نامیده می شود. سلول های بالب هر 23 تا 72 ساعت تقسیم می شوند که این سرعت تقسیم سریع تر از تمام سلول های بدن است.

دو غلاف داخلی و خارجی فولیکول را پوشانده اند که وظیفه حفاظت و فرم دادن ساقه مو را دارند. غلاف داخلی زیر ساقه مو است و تا زیر از غدد سباسه ادامه پیدا می کند اما غلاف خارجی تا بالای غدد سباسه  ادامه دارد. عضله به نام ارکتور پیلی نیز که قسمت زیر غدد سباسه را به لایه فیبری اطراف فولیکول متصل کرده وجود دارد که باعث ایستادن مو و همین طور ترشح سبوم از غدد سباسه می شود.

غدد سباسه وظیفه تولید سبوم را به عهده دارند که باعث حالت دادن به مو و پوست می شود. بعد از دوران بلوغ بدن ما سبوم بیشتری تولید می کند اما با افزایش سن میزان تولید سبوم کاهش می یابد. همین طور در زنان میزان تولید سبوم نسبت به مردان کمتر است.

ساقه مو از پروتئین های سختی به نام کراتین ساخته شده اند. ساقه مو در حقیقت بخش مرده است که از سه لایه تشکیل شده. لایه داخلی مدولا و دو لایه دیگر به ترتیب کورتکس و کوتیکول نام دارند. کورتکس بخش عمده ای از ساقه مو را تشکیل می دهد که رنگدانه های مو را در خود نگه می دارد. کوتیکول نیز ساختار فلسی مستحکمی دارد.

مراحل رشد مو:

موهای سر حدود 3/0 تا 4/0 در روز رشد می کنند که حدود 15 سانتی متر در سال خواهد بود. بر خلاف سایر پستانداران ، رشد و ریزش مو در انسان ها به صورت تصادفی است و به صورت فصلی و دوره ای نیست. در نتیجه در هر زمان تعدادی از موها به صورت تصادفی در یکی از سه مرحله رویش و ریزش هستند. این سه مرحله رویش مو عبارتند از: آناژن، کاتاژن و تلوژن

-         آناژن: این مرحله، فاز فعالیت مو است و سلول های ریشه مو به سرعت در حال تقسیم هستند. مو رشد پیدا می کند و طول مو افزایش می یابد. در این دوره رشد موها حدود یک سانتی متر در 28 روز است. موهای سر مدت دو تا هشت سال در این فاز می مانند. افرادی که مشکل رویش مو دارند و موهای آنها از نظر طول ثابت می ماند و کوتاه است به دلیل کوتاه بودن مدت زمانی است که مو در فاز آناژن قرار دارد؛ به عبارت دیگر کسانی که موهای بلندی دارند فاز فعالیت موی این افراد طولانی تر است. مکانیسم بسیاری از ترکیبات ضد ریزش و تقویت کننده، نگه داشتن مو در ای فاز است.  موهای دست و ابرو ومژه فاز آناژن کوتاه تر حدود 30 تا 45 روز دارند که نشان می دهد چرا این موها نسبت به موی سر  کوتاه تر هستند.

-         کاتاژن: این مرحله یک فاز گذرا است و حدود سه درصد از موها در هر زمانی در این مرحله هستند. مدت این فاز در نهایت دو تا سه هفته است. در این مرحله رشد مو متوقف می شود و غلاف خارجی منقبض شده و به ریشه متصل می شود.

-         تلوژن: فاز استراحت مو است و حدود 6 تا 8 درصد موها در این فاز قرار دارند. این فاز برای موهای سر حدود صد روز است و برای موهای ابرو و مزه و دست و پا طولانی تر است. در طول این دوره فولیکول مو کاملا در فاز استراحت است. در این فاز موهایی که در فاز کاتاژن را گذرانده اند، می ریزند. حدود 25 تا 100 مو در روز به صورت طبیعی می ریزد.

30 Nov -1 اثر تغذیه بر ریزش مو4

اثر تغذیه بر ریزش مو3در این بحث به بررسی اثر ویتامین ها و مواد معدنی موجود در مواد غذایی بر رشد مو می پردازیم.1- ویتامین E: ویتامین E یک ماده آنتی اکسیدان است که هم باعث بهبود خونرسانی به ریشه موها می شود و هم باعث خنثی سازی اثرات سوء بسیاری مواد غذایی نامناسب به خنثی کردن رادیکال های آزاد در سطح ریشه مو می شود و لذا باعث رشد

30 Nov -1 اثر تغذیه بر ریزش مو3

اثر تغذیه بر ریزش مو4با توجه به اینکه تغذیه اثر بارزی بر رشد مو و حتی تخریب پوست و مو دارد بحثی در مورد انواع تریبات موجود در مواد غذایی و اثر این ترکیبات  انجام دادیم در این بخش که بخش انتهایی مبحث است به اثر چربی ها بر مو می پردازیم.1- چربی ها:

30 Nov -1 اثر تغذیه بر ریزش مو2

اثر تغذیه بر ریزش مو2همان طور که در مبحث قبلی گفتیم اثر تغذیه بر ریزش مو اثبات شده در این بحث سعی بر معرفی ترکیبات و مواد غذایی و اثر آنها بر روی مو و معرفی این منابع غذایی داریم.

30 Nov -1 اثر روی بر مو

اثر روی بر موروی یکی از عناصری است که بعد از آهن فراوانترین عنصر جزئی در بدن به شمار می رود. این عنصر در فعالیت بیش از 100 آنزیم مختلف بخصوص آنزیمهایی که در سوخت و ساز پروتئین ها و کربوهیدراتها درگیر هستند دخالت دارد.میزان مناسب روی در عملکرد سیستم ایمنی، ترمیم زخمها، تقویت قوه بویایی، بینایی، چشایی، تقسیم طبیعی سلولها، رشد و تکامل در طول بارداری، کودکی و بلوغ

18 Dec 16 17 روش ضروری برای رشد مو

شیوه زندگی طبق تحقیقاتی که توسط گروهی از جراحان انگلیسی انجام شده،  می تواند تأثیر چشم گیری روی ظاهر و صورت هر فرد بگذارد. در بحث گذشته چهار ویتامین از 11 ویتامین ضروری برای مو را نام بردیم در این مطلب به معرفی سایر ویتامین های ضروری برای سلامت پوست و مو می پردازیم.

24 Dec 16 موهایمان را بهتر بشناسیم

موهایمان را بهتر بشناسیمموها بسیار پیچیده تر از چیزی که در ظاهر به نظر می رسد، هستند. همه ما می دانیم که مو نه تنها نقش حیاتی در ظاهر افراد چه مرد، چه زن ایفا می کند

25 Dec 16 تلوژن افوولیوم چیست ؟

تلوژن افلوویوم یکی از چند نام مورد استفاده برای شناسایی الگوهای مختلف ریزش مو می باشد. کلمه "افلوویوم" به معنای "ریزش" می باشد و یک چرخه ای را توضیح می دهد که به موجب آن رشد مو متوقف شده و به طور خود به خودی ریزش می یابد.

31 Dec 16 13 نکته که رنگ موی شمارا آشکار میکند

۱٣ نکته که مدل مو می تواند در مورد شخصیت افراد آشکار کند : 1.      موی تیره : شما متفکر هستید زنان با موهای تیره اغلب به عنوان افرادی  متفکر و مرموز بنظر می رسند.

04 Jan 17 رنگ کردن مو در این مواقع ممنوع!!

رنگ کردن مو یکی از راه ها برای تغییر رنگ مو و پوشاندن سفیدی مو است. این رنگ کردن های مکرر می تواند به سلامت موهای تان آسیب برساند. با ما همراه شوید تا بدانید اگر موهای شما هم این نشانه ها را دارد دیگر نباید موهای تان را رنگ کنید.

In the year 2004 by forming a research core, “pars Azmaye Teb Group” commenced its activities with the support of some of its young researchers and with a sheer research overlook, far from industrial and manufacturing prospects.

Address

Office: No. 2, 2nd allay, across Kourosh shopping center,after Hemmat Highway, South Sattari highway,Tehran.Iran

phone: 02145857000